O nas

odpocznij u nas

Witamy w
Starej Bibliotece

Stara Biblioteka to miejsce pełne historii…

Stara Biblioteka powstała w 1892 roku jako rezydencja podmiejska producenta czekolady Oswalda Püschela. Z założenia była to willa z pięknym ogrodem z częścią reprezentacyjną przy budynku oraz ogrodem owocowym.

W latach 30. XX w. obiekt przeszedł na własność Kościoła Ewangelickiego. Swoją siedzibę miał tam zakon diakonis Betania, wówczas obok części mieszkalnej były również sale szkolne. Przed wojną działała tam także szkoła muzyczna, archiwum kościelne oraz biblioteka z wypożyczalnią.

Po wojnie została zamieniona na bibliotekę Akademii Medycznej. I właśnie z tą funkcją ten budynek jest najbardziej we Wrocławiu kojarzony. Mnóstwo studentów spędzało tutaj godziny ucząc się do egzaminów w głównej czytelni, w której obecnie organizujemy spotkania I konferencje. Budynek budzi dużo pozytywnych emocji I wielu lekarzy i farmaceutów wraca tutaj, żeny przypomnieć sobie swoje lata młodości. Oddając hołd funkcji, jaką pełnił ten budynek przez wiele lat, nazwaliśmy obiekt Starą Biblioteką.

Obecnie ponad stuletniej pięknej willi zaplanowano niewielki pensjonat z piętnastoma pokojami, który będzie łączył walory komercyjne i społeczne realizując zadania i świadcząc usługi z zakresu oświaty i nauki – praktyki w nim będą odbywać uczniowie prowadzonej przez ewangelików szkoły zawodowej dla młodzieży z niepełnosprawnością.

Obiekt posiada 15 pokoi utrzymanych w spokojnej tonacji butelkowej zieleni, na posesji dla gości Biblioteki mamy wygodne miejsca parkingowe. W restauracji organizujemy spotkania rodzinne, wesela, konferencje i bankiety. Restauracja jest też czynna codziennie oprócz poniedziałków

Serdecznie zapraszamy!!!

Darmowe wifi

w całym obiekcie dostępna jest nasza sieć internetowa, a której goście mogą korzystać w ramach noclegów albo organizowanych u nas spotkać.

Śniadanie

Wszystkich naszych gości nocujących w Starej Bibliotece zapraszamy na nasze pyszne śniadania. W bufecie śniadaniowym pojawiają się dania na ciepło; kiełbaski oraz jajecznica, dla dzieci mamy naleśniki oraz gofry oraz inne słodkości, mamy pyszne humusy, biały serek, sałatki. Dodatkowo pyszną kawę oraz wybór smakowych herbat.

Ogród

Ogród jest do Państwa dyspozycji przez cały rok, w różnych porach roku możemy zobaczyć jego różne odsłony. W lecie można skorzystać z naszych leżaczków i po prostu wypocząć.

Całodobowa recepcja

Nasz recepcja jest do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Pomożemy zamówić taksówkę, wytłumaczyny jak dojechać do wybranego miejsce albo po prostu chętnie porozmawiamy o Wrocławiu, bo bardzo lubimy nasze miasto i jego atrakcje.

Atrakcje w pobliżu

W pobliżu Starej Biblioteki mamy Halę Stulecia, Zoo, Pawilony Czterech Kopuł, rejsy statkiem, sporty wodne, Polinkę, Hydropolis i pyszne lody.

Dojazd

Do Starej Biblioteki można dojechać tramwajem każdym tramwajem, który dojeżdża do Hali Stulecia oraz do Zoo.

Registration

Forgotten Password?